Tu rządzi drewno! Naturalne projektowanie wnętrz od podstaw

Projekt wnętrz zlecony architektom ze studia Loft Kolasiński obejmował stworzenie trzech niezależnych apartamentów agroturystycznych o powierzchni 80 m2 każdy, mieszczących się w jednym budynku. Wszystkie apartamenty składają się z salonu połączonego z kuchnią i jadalnią, łazienki i dwóch sypialni na piętrze. Obiekt został stworzony z myślą o gościach ceniących sobie spokój i wypoczynek na wsi, w otoczeniu lasów.

Do produkcji wyposażenia i wykończenia mieszkania użyte zostały głównie materiały naturalne: drewno, kamień, stal, beton, tkaniny lniane i wełniane. Na potrzeby realizacji studio Loft Kolasiński wykonało projekty schodów, mebli (kuchnie, stoły, stoliki kawowe i nocne, ławy, garderoby, łóżka, biblioteki), stolarki stalowej (drzwi, karnisze, lustra) i tekstyliów (pościel, zasłony, narzuty). W projekcie zostały wykorzystane klasyczne meble, lampy i akcesoria między innymi projekty Sergio Saporitiego, Arne Jacobsena czy Vernera Pantona.

Budynek powstał z użyciem tradycyjnej technologii szkieletowej z materiałów tradycyjnych i ekologicznych takich jak beton konopny i cegły rozbiórkowe. Wewnętrzne tynki gliniane zostały wykonane ręcznie, natomiast większość elementów drewnianych pochodzi z odzysku. Prace związane z aplikacją betonu konopnego (hempcrete) i tynków glinianych, wykonał brat inwestora.

Współpraca przy realizacji sesji: Mozaika SzczecinAplikacje betonu konopnego i wykonanie tynków glinianych: Hemp SystemMeble wykonał: Patryk Bieg WoodmakerStolarkę stalową wykonał: Metal MadnessTekstylia Lniane: Len Projekt