Na początku każdej współpracy projektantki z Pracowni MARBOU koncentrują się na indywidualnych potrzebach inwestorów. Priorytetem jest zaprojektowanie wnętrza, które będzie spełniało wszystkie oczekiwania i będzie zgodne ze stylem życia oraz sposobem spędzania czasu przez domowników. Projektantkom szczególnie zależy na tym, by właściciele czuli się w swoim domu komfortowo.

Projekt domu pod Krakowem łączy rozwiązania dotyczące funkcjonalności z dbałością o estetykę, harmonię i spójność kompozycji. Kolorystyka wnętrz oparta została na barwach ziemi. Dominują złamane biele, delikatne beże, szarości połączone z akcentami ciepłego drewna. Jako element dekoracyjny dopełniający całość aranżacji wprowadzona została elegancka sztukateria.

Ściany w salonie zdobi elegancka sztukateria

Rodzinny salon z kuchnią

Właściciele lubią przyjmować gości i spotykać się w gronie rodzinnym. Ważne było dla nich posiadanie przestronnej i funkcjonalnej kuchni z wygodnym blatem roboczym. Zależało im również na dużym stole do rodzinnych spotkań. W salonie natomiast musiała się znaleźć komfortowa kanapa, tworząca strefę wypoczynkową. 

Otwartą część dzienną sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Tworzy ją salon z jadalnią i kuchnią

Życie rodzinne w domu pod Krakowem toczy się głównie w przestronnej strefie dziennej. Otwarty układ salonu i kuchni daje poczucie przestrzeni, ale również możliwość wspólnego spędzania czasu w gronie rodziny i podczas spotkań towarzyskich. Architektki zadbały o funkcjonalność proponowanych rozwiązań oraz zastosowanie eleganckich i wytrzymałych materiałów. W kuchni zastosowano piękny i trwały blat kamienny. Na zakończeniu wysokiej zabudowy meblowej od strony salonu ukryta została pojemna witryna na zastawę stołową. Oryginalny akcent dekoracyjny, odbijający światło i dodający lekkości wnętrzu, stanowi druga witryna wykonana z czarnego szkła antisol oprawionego w cienką, czarną metalową ramkę. 

Kuchnia z zabudową w kształcie litery U to bardzo wygodne i ergonomiczne rozwiązanie

W kuchni została również subtelnie zakamuflowana spiżarka, której w zasadzie nie widać od strony kuchni, a spełnia rolę bardzo przydatnej w każdym domu strefy na zapasy oraz dodatkową lodówkę.

W zabudowie kuchennej zaprojektowano przeszkloną witrynę na zastawę stołową i szkło

Duży rozkładany stół oraz miękkie, tapicerowane krzesła są podstawą komfortowej strefy jadalni, która łączy kuchnię z salonem. Aranżację jadalni dopełnia subtelna, dekoracyjna lampa wisząca nad stołem. 

Duży, wygodny stół był najważniejszym meblem w strefie dziennej

Sercem otwartej strefy dziennej jest komfortowa sofa obita miękką welurową tkaniną. Tło dla niej stanowi ciekawa dekoracja ściany ze sztukaterią. Na ścianie z telewizorem wprowadzono szarą płytkę o delikatnym przeżyleniu zestawioną z drewnianymi lamelami. Całość kompozycji dopełnia gablota ze szklanym frontem, oprawionym w czarną ramkę. Jest to ten sam zabieg dekoracyjny, który został wprowadzony w kuchni, dzięki czemu wnętrze nabiera spójności. Szkło zastosowane w gablocie odbija światło i dodaje lekkości pomieszczeniu.

Home office - pokój do pracy

Inwestorzy potrzebowali wydzielenia przestrzeni do pracy w domu. Dlatego obok przestronnego salonu zaaranżowany został gabinet. Głównymi założeniami było to, aby ta przestrzeń była przytulna i spójna stylistycznie z resztą domu, ale jednocześnie sprzyjała skupieniu podczas pracy. Zgodnie z życzeniem właścicieli pomieszczenie to łączy ze sobą dwie funkcje - jest to przestrzeń biurowa, ale również pełni rolę okazjonalnego pokoju gościnnego. Dlatego znajduje się tutaj komfortowa rozkładana sofa. Nie zabrakło tu również półek na drukarkę i dokumenty.

Dodatkowe pomieszczenie w domu, które pełni rolę gabinetu i pokoju gościnnego

Prywatna strefa relaksu na poddaszu

Na poddaszu wydzielono strefę prywatną domowników. Znajduje się tu sypialnia główna, dwie sypialnie dzieci oraz przestronna łazienka pełniąca rolę salonu kąpielowego. W sypialni pojawiła się delikatna stonowana kolorystyka, sprzyjająca relaksowi i wyciszeniu. Królują tu ciepłe beże połączone z drewnem. Ciekawym elementem dekoracyjnym jest ryflowany panel w roli zagłówka łóżka, wykonany na zamówienie. 

Ryflowany, drewniany zagłówek łóżka jest ciekawym elementem dekoracyjnym

Całość kompozycji dopełnia piękna sztukateria ścienna, która dodaje szyku i elegancji. O nastrój tego miejsca zadbano również poprzez strefowanie oświetlenia. Poza oświetleniem głównym wprowadzone zostało subtelne światło dekoracyjne sprzyjające wyciszeniu. Na uwagę zasługują dekoracyjne i nastrojowe kinkiety zestawione ze sztukaterią ścienną. Przy sypialni wydzielone zostało pomieszczenie na niezależną garderobę do wygodnego przechowywania ubrań i obuwia z dużą ilością półek i drążków na wieszaki.

Sypialnia ma poddaszu jest wygodna i przytulna

Domowe spa

Mały salon kąpielowy na poddaszu sprzyja relaksowi. Utrzymany jest w delikatnych barwach. Bazę kompozycji stanowi delikatna płytka bianco carrara. W strefie prysznica wprowadzony został mocniejszy akcent dekoracyjny w postaci płytki z delikatnie połyskującym motywem roślinnym. Przy umywalce znajduje się lampa o ciekawej, obłej formie, która nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Łazienka na poddaszu to mały salon kąpielowy, ulubione miejsce relaksu pani domu
Łazienka na poddaszu

Łazienka gościnna

Dolna łazienka przy salonie pełni rolę gościnnej. Projektantki wprowadziły tu dekoracyjną strukturalną płytę o delikatnym wzorze jodełki, stanowiącą nawiązanie do natury. Duża tafla lustra w strefie umywalki optycznie powiększa przestrzeń, sprawiając, że łazienka wydaje się bardziej przestronna, niż jest w rzeczywistości.

Projektantki w pełni wykorzystały strefę obok miski WC, projektując pojemne szafki, które pomagają utrzymać porządek w pomieszczeniu.

Łazienka gościnna na parterze jest funkcjonalna i elegancka. Zabudowa nad WC rozwiązuje problem przechowywania

Wejście do domu

Wiatrołap wita gości wchodzących do domu, budując pierwsze wrażenie. Delikatne beże zestawione z ciepłym odcieniem drewna tworzą harmonijną bazę. Ciekawym akcentem dekoracyjnym jest bardzo wytrzymała tapeta obiektowa marki Vescom, przypominająca zgięta kartkę papieru, dzięki czemu wprowadza dynamikę do aranżacji. W strefie wejściowej do domu zaplanowano dużo miejsca na przechowywanie ubrań i obuwia, a także praktyczne i wygodne siedzisko tapicerowane. Całość tworzy przestrzeń, w której estetyka współgra z funkcjonalnością.

W strefie wejściowej do domu zaprojektowano funkcjonalną zabudowę do przechowywania.
Autor
Wygodny dom pod Krakowem. Lubimy przyjmować gości i spotykać się z rodziną
Redakcja portalu
Redakcja portalu CzasNaWnętrze.pl to zespół pasjonatów designu i aranżacji wnętrz. Dzielimy się inspiracjami, poradami i najnowszymi trendami w urządzaniu przestrzeni....