Zlewozmywak narożny - do jakiej kuchni?

Zlewozmywaki narożne szczególnie dobrze sprawdzają się w kuchniach o układzie L, U i G. Choć standardowe zlewozmywaki są bardziej powszechne i występują w większej liczbie modeli, to swobodnie można dopasować do swojej wymarzonej kuchni także i narożną wersję.

Największą zaletą narożnego zlewozmywaka jest funkcjonalność - wykorzystujemy bowiem szafkę narożną, która w wielu domach nie pełni wielu funkcji. Zarówno ustawienie sprzętu, jak i gotowanie w tym miejscu, nie jest zbytnio praktyczne. Wykorzystajmy zatem rzadko używaną przestrzeń, szczególnie w przypadku aranżacji kuchni niewielkich rozmiarów.

Czym kierować się podczas wyboru narożnego zlewozmywaka?

Poza kształtem (opływowym lub bardziej kanciastym) i rozmiarem, możemy kierować się również rodzajem materiału i względami estetycznymi. Do wyboru mamy zlewozmywaki z gładkiej ceramiki, granitowe oraz stalowe. W zależności od naszych potrzeb, można kupić je w wersji z pojedynczą komorą, komorą 1 1/2 oraz jako 2-komorowe. Zlewy narożne występują także w wersjach z praktycznymi ociekaczami. Pod lupę wzięliśmy cztery modele zlewozmywaków narożnych znanego importera Comitor. Zobacz jaki model sprawdzi się do Twojej kuchni!

Praktyczny zlewozmywak z dodatkowym ociekaczem

Zlewozmywak Metra 9 E firmy Blanco przypomina swoim intrygującym kształtem element układanki. Jest dostępny w wielu odcieniach materiału Silgranit® PuraDur®. Nietypowy design jest jednocześnie bardzo praktyczny. Dwie komory ułatwiają pracę w kuchni, a dodatkowy ociekacz może służyć jako dodatkowa powierzchnia robocza.

 

Zlewozmywak narożny do domu bez zmywarki

Takie rozwiązanie spodoba się osobom, które potrzebują obszernej komory głównej. Blanco Classic 9 E zda egzamin szczególnie, jeżeli w domu nie ma zmywarki. Wówczas potrzebna jest większa ilość miejsca wewnątrz zlewozmywaka. Poza tym wyposażony jest w komorę dodatkową i wygodny ociekacz. Model jest dostępny w różnych wariantach kolorystycznych, od bieli po antracyt.

Duży zlewozmywak dla profesjonalistów

Niezwykle ergonomicznym rozwiązaniem jest duży zlewozmywak Blanco Delta o trapezoidalnym kształcie. Długa przekątna komory pozwala łatwo spłukać nawet blachy do pieczenia i duże garnki.

Po lewej stronie komory głównej znajduje się nowocześnie zaprojektowany ociekacz. Po prawej - mniejsza dodatkowa komora z perforowanym ociekaczem ze stali nierdzewnej. Praktycznym rozszerzeniem jest opcjonalnie dostępna deska do krojenia wykonana z drewna klonowego.

Zlewozmywak narożny w wersji kompaktowej

Model Lantos 9 E Blanco to kompaktowy zlewozmywak narożny ze stali nierdzewnej. Zachwyca przejrzystym, prostym designem. Dzięki eleganckiej płaskiej krawędzi przylega ściśle do blatu. Praktyczne rozmieszczenie komór pozytywnie wpływa na komfort pracy. Świetne, funkcjonalne rozwiązanie do kompaktowych kuchni. Nikt, kto wybiera zlewozmywak narożny w celu optymalnego wykorzystania swojej kuchni, nie musi wcale iść na kompromis. Nowoczesne zlewozmywaki narożne umiejętnie łączą funkcjonalność i aspekty projektowe.

Zobacz także:

Rozmieszczenie AGD w kuchni
Stal szlachetna, kompozyt czy ceramika - wybieramy zlewozmywak!