Rolety odgrywają w naszych domach bardzo istotną rolę! Oprócz zapewnienia nam dyskrecji i ochłody w upalne dni, mają istotny wpływ na wystrój wnętrza. Czasem wystarczy po prostu zmienić tkaninę, aby nadać pomieszczeniu całkowicie odmienny charakter. Jak zatem przy pomocy rolet przygotować mieszkanie na specjalną okazję - podpowiadają specjaliści z Dekoria.pl.

Jaka roleta do jakiego pomieszczenia?

Na nasz wybór powinien mieć wpływ przede wszystkim rodzaj pomieszczenia, w którym chcemy zamontować rolety. Inne zawiesimy w sypialni, a inne - w kuchni. W ofercie Dekoria.pl możemy znaleźć:

  • rolety zwijane (są uniwersalne, nadają się więc do każdego rodzaju pomieszczeń),
  • rolety rzymskie (mają wyjątkowo ozdobny charakter - dlatego świetnie sprawdzą się w salonie lub pokoju dziennym),
  • rolety zaciemniające (ponieważ zatrzymują 90% promieni słonecznych, są przeznaczone do sypialni),
  • rolety woalowe (można powiesić je w kuchni, ale również w salonie lub pokoju dziennym).

Rolety, czyli sposób na szybką metamorfozę

Roleta rzymska Padva, tkanina Loneta Roleta rzymska Capri, tkanina Comics Roleta woalowa Modena
Roleta rzymska Padva, tkanina Loneta Roleta rzymska Capri, tkanina Comics Roleta woalowa Modena

Dzięki ogromnemu wyborowi tkanin, jakie można znaleźć w sklepie Dekoria.pl, mamy nieograniczoną swobodę w wystroju wnętrz. Okna stanowią zwykle bardzo dużą powierzchnię i rzucają się w oczy od razu po wejściu do pomieszczenia. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio się prezentowały, w czym na pewno pomoże towarzystwo odpowiednich rolet.

Rolety na specjalne okazje

Wymiana rolet to bardzo prosty, niedrogi i szybki sposób na zmianę charakteru aranżacji wnętrza w zależności od potrzeby. Zbliża się Boże Narodzenie, sylwester, Wielkanoc? Pojawił się pierwszy śnieg, a może nadchodzi wiosna? Każda okazja jest dobra, żeby odświeżyć wygląd domu.

Rolety rzymskie Caprii Rustica Rolety rzymskie Padva, tkanina Victoria
Rolety rzymskie Caprii Rustica Rolety rzymskie Padva, tkanina Victoria

Szczególnie łatwe jest to w przypadku rolet rzymskich - sposób ich mocowania pozwala bowiem bezinwazyjnie zmienić tkaninę. Niezależnie od tego, czy przymocowujemy ją do sufitu, ściany czy ramy okiennej (za pomocą szyny lub kasety) - możemy ją łatwo zdjąć. Nie ma potrzeby demontażu mechanizmu, który zostaje na swoim miejscu, a jedynie odczepić materiał od taśmy rzepowej.

Dekoracje okien pomogą w zaaranżowaniu salonu na przyjęcie gości. Uroczysta kolacja nabierze dodatkowego wymiaru dzięki eleganckim, wysmakowanym roletom. 

Rolety świąteczne

Zmiana rolet to także łatwy sposób na przygotowanie świątecznej atmosfery. Dekoria.pl ma w swojej ofercie tkaniny, które oddadzą zarówno wielkanocny, jak i bożonarodzeniowy klimat. Subtelne woale, jasne odcienie żółtego, zielonego koloru, a także materiały z motywami kwietnymi będą świetnym sposobem na nadanie wnętrzu wiosennego i zarazem świątecznego charakteru.

Rolety rzymskie Romantica Caprii
Roleta rzymska Verona, tkanina Fleur Rolety rzymskie Romantica Caprii

Rolety ożywią każde pomieszczenie

Jeżeli znudziła Ci się aranżacja pokoju i uważasz, że kolory na ścianach i meble nie różnią się od siebie nawet odcieniem, warto ożywić wnętrze jakimś mocnym akcentem. Jeśli urządzasz dziecku pokój, zastosuj rolety z tkaninami z kolekcji Comics – ciekawe wzory i różnorodne kolory sprawią, że młody domownik nie będzie chciał opuszczać swojego królestwa!

Więcej wnętrzarskich inspiracji znajdziecie na stronie Dekoria.pl.

źródło i zdjęcia: Dekoria.pl