Kevin sam w domu

Czy ktoś zauważył, jak elegancko mieszkał ten najbardziej kultowy z łobuziaków? Mimo, że znana wszystkim komedia kończy w tym roku 27 lat, wnętrza domu rodziny McCallisterów nadal wyglądają dostatnie i bogato. Posiadłość siedmioosobowej rodziny mieściła się na przedmieściach Chicago i po dziś dzień tłum turystów ustawia się do pamiątkowych zdjęć przed popularnym domem z cegły. Wnętrza budynku to miks stylu wiktoriańskiego i amerykańskiego. Wiele mebli i dodatków można by było wykorzystać w aranżacji dzisiejszego wnętrza!

Opowieści z Narnii

Niech pokryte śniegiem wnętrza w stylu glamour oczarują nas swoją delikatnością! Choć wielu z nas "Opowieści z Narnii" kojarzy przede wszystkim z zabytkową, drewnianą szafą, akcja filmu w dużej mierze rozgrywa się w krainie pokrytej śniegiem i lodem. Dlatego my stawiamy na styl glamour w jasnej odsłonie.

Opowieść Wigilijna

W świąteczne wieczory angielska klasyka zadba o nasz komfort. Akcja opowiadania dzieje się w starych wnętrzach londyńskich domostw. Nie może zatem zabraknąć tu eleganckiej skóry, ponadczasowych pikowań, angielskiej kraty i wystawnych kredensów.

Ekspres Polarny

Kto oglądał "Ekspres Polarny" ten wie, że wnętrze zaaranżowane w stylu tego filmu odzwierciedla klasyczne wyobrażenia o Świętach Bożego Narodzenia. Kolor czerwony, skóra renifera, klasyczne ozdoby choinkowe stworzą bajkowy klimat!

Firmowa gwiazdka

A gdyby Święta zostały zaprojektowane przez samego Le Corbusiera? Proste w formie meble i dodatki wpasują się idealnie w minimalistyczne wnętrza.

To właśnie miłość

Nic tak nie łączy przeszłości z nowoczesnym wzornictwem jak styl modern classic. Podobne wnętrza możemy zaobserwować w kultowym filmie "Love actually".

Dziadek do orzechów

Jest w roku taka noc, gdy ożywają zabawki, a sny stają się realne. Magiczna sztuka "Dziadek do orzechów" przeniesie nas do świata carskiej Rosji.

Autor
Świąteczne wnętrza z najpopularniejszych filmów o Bożym Narodzeniu
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....