Klimatyzatory ścienne to doskonałe urządzenia do mieszkań i domów jednorodzinnych. Mogą być łatwo i szybko montowane zarówno w budowanych, jak i już istniejących budynkach.

Wśród nich można wyróżnić typ konwencjonalny, który decyzją Unii Europejskiej jest sukcesywnie wycofywany ze sprzedaży (ze względu na wysokie zużycie energii), a także nowoczesny i energooszczędny klimatyzator grzewczo-chłodzący z technologią INVERTER. Ta grupa urządzeń obejmuje klimatyzatory do pojedynczych pomieszczeń, a także systemy złożone z kilku jednostek wewnętrznych.

Wszystkie wyróżniają się jednak tymi samymi zaletami, dzięki którym zyskują coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Zestawienie najważniejszych korzyści użytkowania klimatyzatorów przygotowali specjaliści marki Saunier Duval.

1. Klimatyzatory ścienne we wnętrzu to: funkcjonalność

Klimatyzatory ścienne z technologią INVERTER są niezwykle przydatne zarówno latem, jak i zimą, ponieważ posiadają funkcję chłodzenia i grzania. Ich stosowanie pozwala również na redukcję wilgoci w powietrzu oraz usunięcie zanieczyszczeń (np. pyłków i kurzu). Urządzenia tego typu oferują szereg udogodnień związanych z regulacją temperatury, m.in.:

  • automatyczny wybór trybu chłodzenia lub grzania w zależności od temperatury (pilot pracuje jako czujnik),
  • przystosowanie temperatury i zmniejszenie zużycia energii w nocy,
  • precyzyjny układ nawiewu sterowany za pomocą pilota,
  • funkcje związane z komfortem użytkowania klimatyzatora, na przykład zabezpieczenie rodzicielskie, wyświetlanie temperatury, podświetlanie wyświetlacza, itp.

2. Klimatyzatory ścienne we wnętrzu to: wydajność i oszczędność

Sprężarki typu INVERTER to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu klimatyzator płynnie reguluje swoją moc w zależności od warunków w pomieszczeniu. Klimatyzatory z tą technologią:

  • mogą osiągać od 15% do aż 125% swojej nominalnej wydajności, dzięki czemu pomieszczenie jest chłodzone lub ogrzewane znacznie szybciej,
  • mają możliwość płynnej regulacji mocy, która sprawia, że komfort cieplny w pomieszczeniu jest na niezmiennym poziomie,
  • modulują moc i zużycie energii zależnie od potrzeb, sprawiając, że pobór energii i koszty są na niskim poziomie.

3. Klimatyzatory ścienne we wnętrzu to: małe obciążenie dla instalacji elektrycznej

W serii INVERTER są aż cztery wersje urządzeń grzewczo-chłodzących - z jedną, dwiema, trzema lub czterema jednostkami wewnętrznymi. Za pomocą jednego klimatyzatora można więc regulować temperaturę w kilku pomieszczeniach. Ponieważ długość przewodów instalacji może wynosić nawet 25 m, masz dużą swobodę w doborze miejsca montażu.

Jednocześnie technologia INVERTER sprawia, że urządzenia są znacznie mniejszym obciążeniem dla instalacji elektrycznej.

4. Klimatyzatory ścienne we wnętrzu to: ekologia

Klimatyzatory ścienne INVERTER pracują na najbardziej ekologicznym czynniku chłodniczym, dzięki czemu ich wpływ na środowisko naturalne jest znikomy. Potencjał GWP tego modelu (Global Warming Potential) jest trzykrotnie niższy niż w przypadku klimatyzatorów innego typu lub starszych modeli ściennych. Urządzenie nie wykazuje szkodliwości dla warstwy ozonowej i nie wpływa na pogłębianie się efektu cieplarnianego.

5. Klimatyzatory ścienne we wnętrzu to: design

Wśród zalet klimatyzatorów ściennych typu INVERTER nie można pominąć estetycznego wyglądu, który idealnie wkomponowuje się w aranżację każdego wnętrza. Nowoczesne urządzenia, w porównaniu do starszych modeli, przestały szpecić, a zaczęły być elementem dopasowanym do starannie zaaranżowanych wnętrz. Z powodzeniem możesz więc zainstalować klimatyzator ścienny INVERTER w sypialni czy salonie.

Przykładem urządzenia w technologii INVERTER, które posiada wszystkie opisane cechy, jest klimatyzator ścienny VivAir.