Mop parowy SC 3 EasyFix marki Kärcher został laureatem tegorocznej nagrody iF Design Award. Po raz kolejny wiodący światowy dostawca technologii czyszczenia znalazł się wśród laureatów cieszącej się światową sławą nagrody. Międzynarodowe wyróżnienie przyznawane jest co roku przez najstarszą niezależną organizację zrzeszającą designerów na świecie - iF International Forum Design GmbH z siedzibą w Hanowerze.

Mop parowy Kärcher zwyciężył i przekonał międzynarodowe 78-osobowe jury swoją innowacyjną i ergonomiczną konstrukcją. Członkowie jury wybrali zwycięzców spośród 7.298 zgłoszeń pochodzących z 56 krajów.

Michael Meyer, Director Industrial Design Home & Garden Product w firmie Alfred Kärcher SE & Co. KG, nie krył zachwytu: "W swoich projektach zawsze dążymy do połączenia ergonomii i piękna. Otrzymanie nagrody iF Design Award jest doskonałym potwierdzeniem tego, że po raz kolejny nam się to udało".

"Czysty design’ z zaokrąglonymi krawędziami i lśniącymi powierzchniami zapewnia urządzeniu właśnie taki, czysty, prosty w formie a jednocześnie elegancki wygląd, który tym samym odzwierciedla funkcję urządzenia" - podsumowało jury.

Dzięki wstępnie zdefiniowanej trzystopniowej regulacji ilości pary wodnej, mop parowy Kärcher SC 3 EasyFix może być z łatwością stosowany na wszystkich wodoodpornych podłogach twardych. Prawidłowe użycie usuwa 99,99% wszystkich typowo występujących na powierzchniach w domu bakterii, bez użycia środków chemicznych. Mop parowy jest w mgnieniu oka gotowy do pracy. Co ważne czyszczenie urządzeniem eliminuje także z powierzchni inne nieodporne na działanie wysokiej temperatury patogeny, do jakich zalicza się koronawirus.

O nagrodzie iF Design Award

Od 67 lat iF Design Award jest uznawana za arbitra, gdy chodzi o wzornictwo i design. iF Design Award jest jedną z najważniejszych nagród za wzorniczych na świecie. Prace konkursowe są nagradzane w następujących kategoriach: produkt, opakowanie, projekty komunikacyjne i serwisowe, architektura and urządzenie wnętrz. Wszystkie nagrodzone projekty znajdują się w publikacji iF World Design Guide, w aplikacji iF design oraz są prezentowane na wystawie iF design w Berlinie.

Alfred Kärcher SE & Co. KG

Kärcher jest wiodącym globalnym dostawcą technologii czyszczenia. To rodzinne przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 13 200 osób w 72 krajach i ponad 127 spółkach zależnych. Ponad 50.000 centrów serwisowych we wszystkich krajach zapewnia ciągłe i kompleksowe dostawy dla klientów na całym świecie. Firma, dzięki szerokiemu portfolio urządzeń i środków czyszczących zapewnia kompleksowe rozwiązania zarówno dla klientów indywidulanych jak i firm.