Każda kuchnia zasługuję na niezawodne urządzenia wyposażające jej wnętrze. Jednak jakie AGD zamontować w nowoczesnej przestrzeni? Dzisiaj zajmiemy się okapami, sprzętem, który jest niezbędny dla każdego z nas. Jeszcze do niedawna panowała moda na okapy w zabudowie. Chowanie okapów do szafek wynikało z ich niezbyt atrakcyjnego designu, który nie dodawał kuchni urody. Jednak współcześnie, coraz częściej cały sprzęt AGD skrywamy w zabudowie, a okapy z dumą pozostawiamy na widoku. Te nowoczesne bowiem nie tylko doskonale spełniają swoje funkcje ergonomiczne, ale dodają elegancji i nowoczesnego charakteru wnętrzu.

Okap do kuchni otwartej

Jako lider na polskim rynku w kategorii okapy doradzimy Ci jak wybrać urządzenie odpowiednie dla Ciebie. Kupując okap do nowoczesnej kuchni, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na parametry i funkcje, które oferuje Ci marka Kernau. 

Jeżeli wyposażasz kuchnię otwartą, okap stanowi jeden z kluczowych sprzętów AGD, który będzie nie tylko zapobiegał rozprzestrzenianiu się kuchennych zapachów, ale również będzie chronił Twoje meble czy ściany, a więc pomoże Ci w utrzymaniu w czystości zarówno salonu, jak i kuchni. Mówi Tomasz Bytnar, Senior Product Manger Kernau Polska. Jednym z ważniejszych parametrów w tym względzie jest możliwa regulacja prędkości, dzięki której będziesz w stanie skutecznie dopasować moc urządzenia do sposobu przygotowania potraw i ich rodzaju oraz wydajność okapu.

Szeroka oferta na każdy gust, na każdą kieszeń

W obliczu szerokiej gamy modeli oraz wzorów oferty Kernau z łatwością wybierzesz okap, który będzie w pełni zgodny z wystrojem Twojej kuchni. We wnętrzach industrialnych dobrze sprawdzą się na przykład okapy tradycyjne, natomiast kuchnie o wystroju minimalistycznym doskonale uzupełnią przyścienne okapy o geometrycznej formie.

W kuchni otwartej, która od salonu oddzielona jest wyspą z kuchenną płytą, zaleca się stosowanie specjalnie zaprojektowanych okapów wyspowych, dostępnych w przeróżnych wariantach, zarówno jeżeli chodzi o kolor, jak i o kształt.

Wybór okapu należy do Ciebie

W nowoczesnej kuchni liczy się przede wszystkim funkcjonalność, wyposażenie ogranicza się wyłącznie do przedmiotów, które mają spełniać praktyczną funkcję, natomiast te ozdobne ograniczone są do minimum. Właśnie dlatego doskonałym rozwiązaniem do tego typu pomieszczenia będzie okap Kernau KCH 3090 B. To niezwykle minimalistyczny w swoim designie model, który doskonale wpisze się w każde nowoczesne wnętrze. Co więcej, sprawdzi się zarówno w roli wyciągu, jak i pochłaniacza.

Poza współczesnym wzornictwem marka Kernau oferuje Ci również niezwykłą wygodę - tym okapem możesz sterować za pomocą pilota. Jego wielkim atutem jest również to, że tak jak i pozostałe urządzenia marki Kernau - łączy w sobie europejską jakość z polską produkcją.

Więcej informacji na: www.kernau.com