Planujesz remont łazienki i chciałbyś zamontować w niej kabinę prysznicową? Obawiasz się jednak, że nie będzie to możliwe ze względu na małe czy nieustawne wnętrze? Głowa do góry! Istnieją rozwiązania, dzięki którym spełnisz marzenie o komfortowej strefie prysznicowej. Jak to zrobić, dowiesz się z poniższego tekstu.

Łazienka, szczególnie ta w blokach, bywa trudna do urządzenia. Zwykle borykamy się z małą przestrzenią, w której elementy wyposażenia znajdują się bardzo blisko siebie, przez co myślimy, że nie znajdziemy w niej miejsca na wygodną kabinę prysznicową. Wyzwaniem jest też czasem ulokowanie kabiny w większym wnętrzu. Pomimo dużego metrażu w łazienkach spotkamy także wnęki, słupy konstrukcyjne czy murki, które wydają się być barierami architektonicznymi nie "do przejścia". To jednak stereotypy, ponieważ nie ma sytuacji bez wyjścia.

Mała łazienka, mała strefa prysznicowa?

Większość z nas mieszka w mieszkaniach, gdzie łazienka jest niewielka, a nawet mikroskopijna. Wyzwaniem jest urządzić ją w taki sposób, by spełniała wszystkie potrzeby i była przy tym komfortowa podczas codziennej pielęgnacji. Doskonale sprawdzi się tu model z drzwiami składanymi do środka. Bez problemu zamontujemy go pomiędzy miską WC, a umywalką i wciąż będziemy mieć wygodne wejście pod prysznic.

Dzięki kabinie możemy też optycznie powiększyć wnętrze, a nawet zaoszczędzić trochę przestrzeni. Wystarczy zamówić model, którego szyba pokryta będzie lustrzaną powłoką. Kabina może zastąpić wtedy tradycyjne lustro, a ścianę będziemy mogli wykorzystać w inny sposób np. na półki z miejscem do przechowywania.

Kabina we wnęce

Wnęka ma szansę stać się atutem wnętrza, gdyż można ją wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest zamontowanie w niej kabiny prysznicowej. Dzięki niestandardowym rozwiązaniom będziemy w stanie zamówić model o idealnie pasujących rozmiarach, co sprawi, że optymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń. Myślisz: niemożliwe, moja wnęka nie ma kątów prostych. Nie ma szans, by zrobić w niej kabinę. Błąd. Można temu zaradzić. Sposoby są dwa. Jeden z nich to kabina z profilami posiadającymi odpowiedni zakres regulacji i możliwość niwelacji krzywizny ściany. Drugi, to zamówienie modelu, którego szyby zostaną docięte na wymiar w kształt trapezu. Ludzkie oko nie dostrzeże nierówności, a kabina idealnie wpasuje się we wnękę, tworząc zgrabną strefę prysznicową.

To tylko część przykładów na zaradzenie trudnej sytuacji projektowej. Jeśli twoje wnętrze sprawia inne problemy - sam możesz sprawdzić, jaka kabina najlepiej będzie pasować do twojej łazienki. Poszukaj w Internecie konfiguratorów kabin niestandardowych np. "Na miarę". Wystarczy, że uzupełnisz wymagane parametry m.in. kształt kabiny, wymiary czy pożądany sposób montażu, a system dobierze model idealnie pasujący do wnętrza.

- Dzięki istniejącym rozwiązaniom jesteśmy w stanie dopasować kabinę do każdej sytuacji projektowej. W programie "Na miarę" dostępnych jest kilkadziesiąt modeli o różnych kształtach czy kolorach, co daje szansę na znalezienie nie tylko idealnego modelu pod kątem funkcjonalności, ale również estetyki. Szeroki wachlarz dostępnych serii, jak i dodatkowe usługi sprawiają, że nawet najbardziej nietypowa łazienka może mieć wygodną i designerską strefę prysznicową - mówi Hanna Błaszak, ekspert Radaway.

Więcej informacji na: www.radaway.pl