Salon połączony z aneksem kuchennym to jedno z popularnych rozwiązań, które pojawia się często w domach i mieszkaniach. Ten specyficzny rodzaj wnętrza narzuca jednak pewną określoną stylistykę, która powinna być zachowana, aby przestrzeń prezentowała się wspaniałe. Jak więc zadbać o taką spójną estetykę?

Na początek wybierz styl, w którym chcesz urządzić mieszkanie Obecnie panuje moda na wybranie konkretnego stylu, w którym zostanie urządzone całe mieszkanie. Dzięki podejściu takiej decyzji już na wstępie, będziesz mógł z łatwością zaaranżować je zgodnie ze swoim gustem i oczekiwaniami, nie popełniając przy tym pomyłek.

W salonach połączonych z aneksem kuchennym taka dbałość o szczegóły będzie wyjątkowo ważna, gdyż pozwoli na zachowanie spójności w każdej części tej przestrzeni. Istnieje kilka stylów, które doskonale się w tym przypadku sprawdzą - spośród nich wybraliśmy dwa, które mogą stanowić doskonałą i modną inspirację.  

Total Look

Total Look to jeden z nowoczesnych trendów, które rozwija ideę minimalizmu. W tym stylu wykorzystywany jest jeden, dominujący kolor w przestrzeni. Często jest to biel lub delikatna barwa ecru, która wspaniałe harmonizuje z drobnymi dodatkami w naturalnych kolorach drewna. Dzięki takim połączeniom Total Look charakteryzuje się przede wszystkim spójnością i czystością stylu. To z kolei gwarantuje jego najwyższą elegancję.

Być może obawiasz się nieco, iż Total Look będzie zbyt monotonny, jednak szybko rozwiejemy twoje wątpliwości. W tym stylu liczy się bowiem nie tylko jednolita kolorystyka. Ważna jest również faktura oraz oryginalne dodatki, które pozwalają przełamać monotonię. Wykorzystaj więc elementy matowe i posiadające połysk, tekstylia, drewno, kamień i ceramikę, aby uzyskać pełen, bogaty i pozbawiony monotonii wygląd. Jeśli poszukujesz inspiracji, polecamy ci stronę domzobrazka.pl, na której znajdziesz ciekawe porady oraz zdjęcia stylizowanych wnętrz.

Styl industrialny

Mieszkania urządzone w industrialnym stylu są obecnie jednymi z najbardziej popularnych. Ten design idealnie sprawdza się w dużych przestrzeniach, dlatego salon z aneksem kuchennym wydaje się wręcz idealny do jego zastosowania. Styl ten narodził się dzięki zainteresowaniu czasami przemysłowymi i ówczesną architekturą, w której dużą rolę odgrywały elementy z naturalnych materiałów, takich jak cegła, drewno i metal.

Odzwierciedlając ówczesne trendy, styl industrialny również się na nich opiera, a dodatkowo wpuszcza do pomieszczeń znaczącą ilość światła i minimalizuje znaczenie bibelotów. Jest oszczędny i praktyczny, a jednocześnie urzekający za sprawa swojej prostoty.

W stylu industrialnym nie musisz się obawiać wykorzystania ciemnych kolorów, nietypowych faktur czy mebli „nadgryzionych zębem czasu”. Pamiętaj jedynie, aby nie przełamywać go nadmiarem dodatków, dzięki czemu uzyskasz w pełni spójny charakter wnętrza. Inspiracji możesz z kolei szukać na stronie lovihomi.pl. Znajdziesz tam między innymi tekst “KLIMAT INDUSTRIALNY W TWOIM SALONIE – ZAINSPIRUJ SIĘ!”

Spójność kuchni z salonem

Oprócz zastosowania tego samego stylu w obu, połączonych ze sobą pomieszczeniach, możesz także wzmocnić ich estetykę przez usunięcie niepotrzebnych rzeczy. Zadbaj o odpowiednie schowki, które pozwolą ci ukryć akcesoria, jakich aktualnie nie używasz, a których z pewnością nie brakuje w kuchni.

Zminimalizuj także ilość bibelotów w salonie, aby nie tworzyły chaosu. Dzięki temu twoja przestrzeń pozostanie w idealnej harmonii, płynnie przechodząc z jednej do drugiej części pomieszczenia.