Jednym z najistotniejszych elementów kreujących design wnętrz, a co istotne - także determinujących ich walory użytkowe, są przeszklenia. Dzięki rozwojowi technologicznemu oraz innowacyjnym rozwiązaniom wdrażanym przez producentów pełnią one coraz więcej funkcji. Co zatem może zaoferować nam szkło na miarę XXI wieku?

Przeszklenia, które dbają o komfort termiczny

Projekty architektoniczne promują wykorzystanie szkła niezależnie od typu czy przeznaczenia danej przestrzeni. Ważne, aby poza gwarancją wyjątkowego designu, spełniało ono określone funkcje decydujące o komforcie jej bieżącego użytkowania. Jedną z najważniejszych właściwości przeszkleń jest ich termoizolacyjność, pozwalająca optymalnie zarządzać temperaturą wnętrza. Można jednak pójść o krok dalej i postawić na szkło, które samo w sobie będzie źródłem ciepła!

Szkło grzewcze EGLAS, fot. Saint Gobain

Przykład? Aktywne szkło grzewcze EGLAS od Saint-Gobain. Co je wyróżnia? Fakt, iż spełnia jednocześnie wiele funkcji. Przede wszystkim wytwarza ono ciepło dzięki wykorzystaniu prądu elektrycznego oraz niskoemisyjnej powłoki z tlenków metali, dbając o komfort termiczny przez cały rok, jako dodatkowe lub nawet główne źródło ogrzewania, będąc równocześnie rozwiązaniem całkowicie bezpiecznym dla użytkowników. Za sprawą dodatkowej funkcji antykondensacji EGLAS przeciwdziała skraplaniu się pary wodnej na szklanej tafli, dzięki czemu chroni okna przed wilgocią, zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów we wnętrzach, a także gwarantuje niezakłócony widok niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Co jeszcze może zaoferować użytkownikom?

Szkło grzewcze EGLAS z funkcją antykondensacji, fot. Saint Gobain

- Zaletą szkła EGLAS, którą szczególnie doceniają osoby posiadające okna dachowe, jest możliwość topnienia śniegu eliminująca zalegającą pokrywę śnieżną, a tym samym zapewniająca niezrównany dostęp do światła dziennego. EGLAS można także połączyć z instalacjami fotowoltaicznymi, co z pewnością będzie stanowiło atut dla inwestorów stawiających na proekologiczne rozwiązania - mówi Aksana Myslivets, Marketing Manager Saint-Gobain Glass.

Szkło grzewcze EGLAS z funkcją topnienia śniegu, fot. Saint Gobain

Prywatność na życzenie

Przeszklenia stają się coraz bardziej popularne także w kontekście aranżowania przestrzeni roboczych - biur, a coraz częściej również domowych gabinetów. Tego typu miejsca powinny stawiać na prywatność użytkowników, zapewniać im możliwość koncentracji i poczucia najwyższego bezpieczeństwa.

- Jednym z najbardziej innowacyjnych produktów w naszej ofercie, który rozwijamy już od ponad trzech dekad, jest szkło o zmiennej przezierności PRIVA-LITE - mówi Aksana Myslivets. - Zasada jego działania jest niezwykle prosta - po podłączeniu szklenia do sieci elektrycznej użytkownik może dowolnie zarządzać przezroczystością tafli. Zmiana przezierności zajmuje niecałą sekundę, a sterowanie odbywa się za pomocą jednego kliknięcia z poziomu pilota czy dedykowanej aplikacji mobilnej. PRIVA-LITE gwarantuje całkowitą prywatność także dzięki doskonałym parametrom akustycznym. Co istotne, w trybie nieprzeziernym - w odróżnieniu od standardowych przegród - zapewnia stały, wysoki poziom dostępu do światła naturalnego - podsumowuje.

Szkło o zmiennej przezierności PRIVA-LITE, fot. Saint-Gobain

Innowacyjne przeszklenia redefiniują spojrzenie na kreowanie przestrzeni. Szkło aktywne to doskonałe dopełnienie wnętrz tworzonych w duchu "smart", w których nowoczesny design i funkcjonalność odgrywają kluczowe role. Inteligentne szkło dla inteligentnych domów!

Szkło grzewcze EGLAS z funkcją topnienia śniegu, fot. Saint Gobain

Więcej informacji na: szklogrzewcze.pl, www.privalite.com