Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Topowe aranżacje

Inne pomieszczenia

Aranżacja w zgodzie z naturą

Weranda i ogród

Libet

Wiele osób już od pierwszych słonecznych dni wiosny prowadzi intensywne poszukiwania pomysłów na mniejsze lub większe rewolucje w przydomowej aranżacji. To doskonały moment na wprowadzenie zmian, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się swoim tarasem czy ogrodem przez wiele kolejnych sezonów. A inspiracje dostępne są na wyciągnięcie ręki... Oto kilka propozycji Libet.

Drewno czy kamień?

Aranżacja przydomowej przestrzeni to poważne przedsięwzięcie, wymagające podjęcia szeregu przemyślanych decyzji, zapewniających funkcjonalny i spójny efekt całości. Coraz większą popularnością cieszą się np. materiały, których design jest zaczerpnięty bezpośrednio z natury. A dzięki możliwości zestawienia ich w jednolite, systemowe rozwiązania, stworzenie harmonijnego otoczenia jest obecnie bardzo proste. I tak, ponadczasowy urok świata przyrody znakomicie odzwierciedlają płyty, palisady, elementy ogrodzeniowe czy stopnie schodowe, inspirowane wyglądem drewna lub kamienia.

W kolekcjach Libet przybierają one rozmaite formy i kolory, ujęte w ramach takich zestawów, jak Madera (efekt drewna), Trawertyn (efekt kamienia), Venetia (efekt kamienia) czy Split (efekt kamienia). Warto też mieć na uwadze pozostałe detale, nadające posesji ostateczny kształt oraz niezbędną funkcjonalność. Murki, rabaty, donice czy betonowe meble ogrodowe sprawiają, że miejsce nabiera niepowtarzalnego klimatu, a jednocześnie staje się przyjazne dla użytkowników.

Madera Libet Trawertyn Libet
Madera Libet Trawertyn Libet
Stopien Venetia Libet Cegla Split Libet
Stopien Venetia Libet Cegla Split Libet

Spójnie i funkcjonalnie

Dążenie do osiągnięcia harmonii sprawia, że wiele osób decyduje się na wizualne łączenie wnętrza budynku z całym jego otoczeniem. Osiągnięcie takiego efektu ułatwia zastosowanie płyt z gresów porcelanowych, które świetnie sprawdzają się zarówno w części mieszkalnej, jak i wokół niej, nawet w strefie basenowej.

Kolekcja Libet Ceramic oferuje m.in. kolejne stylistyczne odniesienia do urody kamiennych lub drewnianych nawierzchni, które stanowią doskonałe zestawienie estetyki i funkcjonalności z wysokimi parametrami odporności (np. na plamy, mróz, środki chemiczne czy zarysowania). Do tego można je układać na różne sposoby, w tym - stosując bardzo komfortowe i łatwe w montażu wsporniki tarasowe.

"Kropka nad i" naturalnych przestrzeni

Plaster miodu Libet

Warto też pamiętać, że z zielenią świetnie komponują się odpowiednio dobrane kostki brukowe (Libet Decco). To w dużym stopniu zasługa bogatej palety dostępnych barw i faktur, dzięki którym ścieżki, alejki lub placyki subtelnie współgrają z okoliczną roślinnością.

Taka harmonijna aranżacja może wynikać także z zastosowania wyrobów, których design wzorowany jest bezpośrednio na wytworach świata przyrody, takich jak np. plastry miodu. Obecnie są one dostępne zarówno pod postacią urokliwych materiałów nawierzchniowych (Libet Decco Monocolor), jak i w formie imponujących elementów małej architektury (Libet Stampo).

W obu przypadkach wyróżniają się minimalistyczną powierzchnią, która stanowić może ciekawy kontrast dla bujnej roślinności otoczenia. W końcu pojęcie harmonia można interpretować na różne sposoby.

Jak jeszcze można zagospodarować przydomową przestrzeń? Więcej inspiracji na www.libet.pl oraz www.ceramic.libet.pl.

Odsłon artykułu: 1436
Galeria zdjęć
Donica Libet, fot. Libet
Donica Libet, fot. Libet
Favo Libet, fot. Libet
Favo Libet, fot. Libet
Ogrodzenie Strukturalne Libet, fot. Libet
Ogrodzenie Strukturalne Libet, fot. Libet
Piccola Libet, fot. Libet
Piccola Libet, fot. Libet
Sundeck Libet, fot. Libet
Sundeck Libet, fot. Libet
Venetia kolo Libet, fot. Libet
Venetia kolo Libet, fot. Libet
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe