Użytkownicy coraz częściej doceniają walory estetyczne grzejników, dyskretne maskowanie przyłączeń instalacyjnych i paneli sterujących. Grzejnik może być ozdobą i przyciągać wzrok swoją wyszukaną formą.
Często patrząc na piękną mozaikę na ścianie trudno odróżnić czy to dzieło artysty czy urządzenie grzewcze. Stalowa rama, labirynt poziomych i pionowych linii, który układa się w niezwykły wzór, płyta przypominająca obraz lub płaskorzeźbę, ścianka z ozdobnych rur skupiają na sobie uwagę oryginalnością.
Grzejniki dekoracyjne. Pełen kamuflaż
Nowoczesna technologia pozwala na całkowite ukrycie grzejników w pomieszczeniu. Producenci prześcigają się w łamaniu konwencji. Okazuje się, że pokój efektywnie ogrzeje rama obrazu, lustro, ławeczka, barek, wieszak na ubrania, półka na przybory, przepierzenie, poręcz schodów czy... harfa. Nastrój może tworzyć subtelne oświetlenie umieszczone na płycie grzejnika. A chwile relaksu zapewni muzyka ze specjalnie zaprojektowanej kolumny głośnikowej wbudowanej w urządzenie grzewcze. Ciepło na miarę potrzeb
Grzejniki dekoracyjne z powodzeniem można dopasować do potrzeb. Mogą występować w systemach modułowych pozwalających na łączenie elementów w jedną formę o dowolnym rozmiarze. Niektóre grzejniki mogą być gięte po łuku bądź załamane pod różnymi kątami, dopasowane do wykuszy czy skosów pod dachem.
Wybierając grzejnik dekoracyjny
Przy wyborze właściwego grzejnika nie należy zapominać o jego podstawowej funkcji. Aby zapewnić najwyższy komfort użytkowania i efektywność ogrzewania należy ustalić zapotrzebowanie na energię cieplną w wybranym pomieszczeniu. Pozwala to na dobranie takiego grzejnika, który wykorzystuje optymalny sposób oddawania ciepła, ma idealną wielkość, a kształt, rodzaj i kolor harmonizuje ze stylem aranżacji.
Zanim kupisz
- Określ optymalną moc grzewczą - najlepiej skonsultować ze specjalistą. Przy ocenie bierze się pod uwagę wymiary pomieszczeń, przenikalność cieplną ścian, drzwi i okien. Orientacyjnie na każdy metr kw. pomieszczenia o wysokości do 2,7 m konieczna jest moc ok. 70-85 W (dobra izolacja) lub 100-130 W (słabsza izolacja).
- Sprawdź rodzaj instalacji c.o. - do rur plastikowych, wielowarstwowych i stalowych można podłączyć każdy rodzaj grzejnika. Przy rurach miedzianych nie zaleca się zastosowania grzejników aluminiowych.