W dzisiejszych czasach mimo rozwoju nauki w dziedzinie materiałów budowlanych i pojawienia się na rynku wielu rozwiązań bazujących na nowych, często syntetycznych materiałach mamy do czynienia z bardzo dużym zainteresowaniem tradycyjnymi materiałami używanymi w budownictwie od wieków.

Są to m.in. ceramika, drewno, kamień, beton. Wielu inwestorów wciąż stosuje tego typu materiały także na elewacje i do wykańczania wnętrz. Oferta naszej firmy wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. W Elkamino Dom zajmujemy się produkcją różnego rodzaju płytek: ściennych, podłogowych, tarasowych, schodowych i parapetowych. Płytki są wykonywane głównie na bazie cementu, posiadamy w ofercie także kamień dekoracyjny gipsowy. Znakomitej jakości komponenty i duże doświadczenie w produkcji gwarantują wysoką jakość naszych produktów

Płytki ścienne to głównie stylowe cementowe płytki Stara Cegła. Jest to wzór oryginalnej XIX-wiecznej cegły z charakterystycznymi wyżłobieniami, rysami i ubytkami w strukturze powierzchni. Płytki są tworzone na bazie autentycznych, ponad stuletnich cegieł, mają także trochę większe wymiary niż obecnie produkowana cegła budowlana, co również podkreśla ich charakter.

Śmiało możemy powiedzieć, że z płytek typu stara cegła mamy wszystko - około czternastu propozycji kolorystycznych: od szarografitowej, poprzez m.in. brązową, beżową, gotycką, do białej, a także wielość rodzajów: od płaskich ściennych po narożne, schodowe, parapetowe, podłogowe i tarasowe. Zależnie od rodzaju, płytki mają grubość 1,5 cm lub 3,5 cm. Są przeznaczone na elewacje, tarasy, schody zewnętrzne i do wykańczania wnętrz, ścian, podłóg, schodów i parapetów.

Schody czy taras z cegły to bardzo ciekawy pomysł, ale także kłopotliwy, ponieważ wyłożenie tarasu zwykłą cegłą powoduje po niedługim czasie wiele problemów. Kruszenie się, tzw. lasowanie, sprawia, że taras czy schody wyglądają źle i niewygodnie się po nich chodzi. Płytki produkowane w naszej firmie znakomicie rozwiązują ten problem. Są odporne na warunki atmosferyczne, bardzo trwałe, mają znacznie mniejszą grubość i co najważniejsze - trudno uwierzyć, że to nie jest prawdziwa stara cegła. Obydwa typy mogą być stosowane na zewnątrz i do wnętrz.

Do wykonania podłóg najczęściej stosowane są płytki o grubości 1,5 cm ze względu na mniejszą wagę. Ważna jest też mała grubość, ponieważ w mieszkaniu często nie ma możliwości ułożenia grubszych płytek ze względu na poziom wylewek i konieczność licowania z podłogami w sąsiednich pokojach, wykonanymi z innych materiałów. Po zabezpieczeniu płytek środkami impregnującymi utrzymanie czystości takiej podłogi nie stanowi problemu. Płytki spełniają także wymagania temperaturowe, jeżeli chodzi o zastosowanie ogrzewania podłogowego.

Więcej informacji na: www.elkaminodom.pl