Zbliżająca się jesień często wpływa na nas nostalgicznie. Zaczynamy odczuwać brak witaminy D i tęsknimy za promieniami słońca. Pogody niestety nie możemy kontrolować, ale zdecydowanie mamy wpływ na to jak wygląda wnętrze naszego domu czy mieszkania. Jeśli za pomocą jednego (nie)magicznego kliknięcia możemy poprawić sobie nastrój, to czemu z tego nie skorzystać? Somfy podpowiada, jak bez ruszania się z kanapy sterować domowymi urządzeniami, dzięki czemu nasze cztery kąty będą jeszcze bardziej przytulne.

Spersonalizowane oświetlenie domu

Światło ma bardzo duży wpływ na nasz nastrój, tworzy niepowtarzalny klimat i nadaje wnętrzom charakteru. Niezależnie, czy chcemy wyodrębnić przytulny kąt dla naszych bliskich, czy też unowocześnić wnętrze kolorowymi ledami - istotne jest odpowiednie przygotowanie przed wyborem oświetlenia, które może całkowicie odmienić nasze cztery ściany.

Najlepsze oświetlenie to takie, które jest dopasowane do stylu życia, a także atmosfery, którą chcemy stworzyć w danym pomieszczeniu. W wykonaniu tego zadania z pomocą przychodzi Somfy, które we współpracy z wieloma markami przygotowało rozwiązania, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Z jednej strony możemy w puszce pod tradycyjnymi przełącznikami zainstalować mikroodbiornik Izymo, by móc zdalnie sterować oświetleniem w domu. Inną opcją jest podłączenie lamp do smart gniazdek. W obydwu przypadkach możemy wybrać najlepszy dla nas sposób zarządzania sprzętem domowym: nadajniki naścienne, piloty, ale również centralę sterującą. Po połączeniu urządzeń z centralą TaHoma Switch dodatkowo możemy sterować wybranym przez siebie oświetleniem na kilka sposobów i to nie ruszając się z miejsca. Jest to możliwe m.in. za pomocą dopasowanych do naszego stylu życia spersonalizowanych scenariuszy czy aplikacji w smartfonie, dzięki której jednym kliknięciem włączysz lub wyłączysz oświetlenie z dowolnego miejsca.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na protokół radiowy - rozwiązania w technologii io-homecontrol® pozwalają sprawdzić czy nasze oświetlenie jest włączone czy wyłączone. To oznacza, że mamy dostęp do informacji zwrotnej na temat statusu naszych urządzeń. Liczne opcje oferowane przez systemy Somfy, pozwolą oświetleniem stworzyć dokładnie taki klimat, jaki chcemy.

Poczuj się jak w prywatnym teatrze

W wielu domach zasłony są nieodłącznym elementem wystroju okien. A co, jeśli oprócz funkcji estetycznych mogą one zadbać jednocześnie o naszą prywatność i maksymalny komfort? Zasłony z napędem elektrycznym, za jednym dotknięciem, zasuną się niczym kurtyna w teatrze na koniec spektaklu, dając całkowitą swobodę i chwile z rodziną bez publiczności. Możemy też ustawić swoje preferencje, takie same dla każdego dnia, które pozwolą na przykład o zmierzchu automatycznie zamykać zasłony i włączać oświetlenie, a o poranku - odsłonić zasłony, podnieść temperaturę w domu i uruchomić ulubioną muzykę. Wszystko bez zbędnego wysiłku i zamknięte w jednej centrali - TaHoma Switch.

Podstawą działania systemu smart home są scenariusze, czyli wyznaczone zadania dla poszczególnych urządzeń w zależności od dnia, godziny czy innych okoliczności. Dzięki przygotowaniu indywidualnych scen i harmonogramów dopasowanych do naszego trybu życia, urządzenia dostosowują się do nas i naszych potrzeb.

Rozwiązania Somfy pozwalają na zautomatyzowanie wszystkich rodzajów zasłon (tradycyjnych, falowanych lub plisowanych). Dzięki karniszom i napędom możemy osiągnąć idealne zaciemnienie przy zamkniętych zasłonach, a przy otwartych - optymalny dostęp do światła naturalnego.

Więcej informacji na: www.somfy.pl