W nowoczesnym budownictwie coraz częściej wykorzystuje się możliwości inteligentnych technologii. Jedną z nich jest oświetlenie typu smart, które umożliwia dostosowanie natężenia, barwy światła i innych parametrów do oczekiwań użytkownika. Poszczególne lampy w domu mogą pracować inaczej w zależności od pory dnia, stopnia nasłonecznienia, czy też wykonywanych aktywności. Dzięki temu oświetlenie inteligentne jest czymś, w co z pewnością warto zainwestować. Sprawdź, jak wkomponować je we wnętrze.

Jakie zalety ma inteligentne oświetlenie?

Inteligentne oświetlenie jest idealnie dopasowane do potrzeb użytkownika. Możliwe jest zarówno tworzenie własnych zestawów lamp i akcesoriów, jak i korzystanie z gotowych rozwiązań smart z oferty Philips Hue. Użytkownicy samodzielnie decydują, jakiego rodzaju lamp potrzebują. Do systemu można podłączyć zarówno oświetlenie wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Dzięki temu lampy stojące, kinkiety, żyrandole i lampki biurkowe znajdą się wszędzie tam, gdzie są potrzebne. Mostek Hue, stanowiący serce systemu inteligentnego oświetlenia, umożliwia podłączenie nawet do 50 żarówek i kilkunastu akcesoriów.

W budynkach z systemem inteligentnego oświetlenia zużywa się mniej prądu. Energia elektryczna jest pobierana w ograniczonym stopniu, gdyż za uruchomienie lamp odpowiadają czujniki ruchu. Gdy w pomieszczeniu lub przed domem nie ma nikogo, światło pozostaje wyłączone. Dodatkowo aplikacja do sterowania oświetleniem Philips Hue pozwala ustalić godziny uruchomienia i wyłączenia świateł. Dzięki temu domownicy nie muszą obawiać się, że zostawią włączoną lampę przed wejściem do domu.

Oświetlenie inteligentne dodatkowo jest stylowe i modne. Z jego pomocą można podkreślić konkretne części pomieszczenia, meble lub eleganckie dekoracje. Światło lampy może mieć dowolną temperaturę i natężenie, by aranżacja salonu, sypialni lub kuchni była spójna. Ponadto użytkownicy systemu inteligentnego oświetlenia mają możliwość wykorzystania kolorowych żarówek, które zmieniają swoją barwę w rytm muzyki. 

Stylowe oświetlenie smart do każdego pomieszczenia

Wkomponowanie inteligentnego oświetlenia w aranżację dowolnego pomieszczenia jest proste. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu Philips Hue wyglądają nowocześnie i stanowią integralną część współczesnych aranżacji. Stworzenie systemu nie wymaga zastosowania wielu widocznych kabli i montowania rozbudowanych sterowników na ścianach. Technologia wtapia się w otoczenie, dlatego można zastosować ją niemalże wszędzie bez względu na styl pomieszczenia.

Oświetlenie Philips Hue pasuje przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, loftowych i skandynawskich. Nie ma jednak żadnych przeszkód, by zamontować je w klasycznym salonie lub w niewielkim, drewnianym domku w stylu rustykalnym. Szeroki wybór lamp i akcesoriów sprawia, że użytkownicy bez trudu dobierają wszystkie elementy zestawu, aby doświetlić wnętrza o różnym przeznaczeniu i utrzymane w odmiennych stylach

Ofertę lamp Philips Hue sprawdzisz tutaj.

O czym pamiętać, wybierając oświetlenie Philips Hue?

Podczas tworzenia własnego zestawu inteligentnego oświetlenia powinno się pamiętać przede wszystkim o dopasowaniu koloru światła żarówek do wnętrza. Ciepła barwa światła o mniejszym natężeniu wprowadza w spokojny nastrój. Dzięki niej łatwiej wypocząć i przygotować się do snu, dlatego stosuje się ją w salonach i sypialniach. W pokoju multimedialnym można postawić natomiast na lampy kolorowe, które migają w rytm utworów odtwarzanych na Spotify. Do gabinetu warto z kolei dobrać światło o barwie chłodnej, które pobudza do działania i pomaga skupić się na pracy. Żarówki o barwie neutralnej będą dobrym wyborem do kuchni, jadalni lub pokoju dziecięcego. Dzięki nim tworzy się oświetlenie o kolorze najbardziej zbliżonym do światła słonecznego.

Przy wybieraniu świateł inteligentnych warto wziąć pod uwagę również własne upodobania. Jeśli lubi się gry komputerowe, można wybrać dla siebie lampy Philips Hue Go. Dzięki nim stworzy się wyjątkowy klimat do emocjonującej rozgrywki. Ponadto warto pomyśleć o taśmach Led pod sufitem lub nad podłogą, które przydadzą się do doświetlenia korytarzy i części wypoczynkowej w salonie.