Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Topowe aranżacje

Sypialnia

Układamy się do snu, czyli wybieramy meble do sypialni

Meble i dodatki

Mebest

Wygodne łóżko, ergonomiczna komoda, podręczny stolik nocny, rozłożysty fotel, praktyczna toaletka oraz efektowna skrzynia. To oczywiście nieobowiązkowy zestaw mebli do sypialni, które jednak z pewnością zamienią pokój w miejsce nie tylko przytulne, ale i funkcjonalne.

Po pierwsze - łóżko

Podstawowym meblem do sypialni jest łóżko. Dlatego wybierając ten mebel do sypialni, pod uwagę warto wziąć trzy parametry - wielkość, dodatkowe funkcje oraz styl. Poza tym łóżko powinno być wyposażone w wygodny materac lub dwa, indywidualnie dobrane do wymagań śpiących na nich osób.

Do łóżka musi być swobodny dostęp z obu jego stron - nie może więc być zbyt duże, jeżeli sypialnia ma mały metraż. W dużym pokoju takiego problemu nie będzie - można wybrać nawet największe modele, choć trzeba wziąć pod uwagę, że i materac (czy też materace) będzie wtedy droższy. Łóżko może być optycznie lekkie lub masywniejsze, będąc wyposażonym w praktyczną szufladę czy skrzynię. To, jakie rozwiązanie wybierze się powinno zależeć od tego, czy chcemy mu nadać funkcjonalną rolę, czy dodatkowe miejsce do przechowywania jest dla nas zbędne.

Styl łóżka może być dowolny, choć powinien pasować do pozostałych mebli w sypialni. By zachować aranżacyjną spójność, można zdecydować się na kolekcję mebli lub samodzielnie urządzić sypialnię, komponując meble z różnych zestawów.

Po drugie - komoda

Komoda to drugi, niemniej ważny mebel do sypialni. Jaka powinna być? Jak podkreśla Marta Machowicz z salonu meblowego Mebest: - Wybierając komodę zwróćmy uwagę na jakość wykonania oraz pojemność mebla. Ważne jest, by posiadała odpowiednie wymiary, w tym przede wszystkim długość i wysokość, a także liczbę szuflad odpowiadającą indywidualnym potrzebom.

Komoda musi być pojemna, pozwalać na przechowywanie nie tylko ubrań, ale i dodatków tekstylnych, takich jak np. koce czy poszwy na pościel. Warto o tym pamiętać, by wybrać nie tylko model efektowny wizualnie, ale i praktyczny.

Po trzecie - stolik nocny

Stoliki nocne powinny być oczywiście dwa, z każdej strony łóżka. To nie tylko ładne, lecz także praktyczne meble do sypialni. Na stoliku nocnym można umieścić lampkę nocną lub ramkę ze zdjęciem, ale także odstawić szklankę z wodą czy aktualnie czytaną książkę. Jeżeli wybierzemy model z szufladą, będziemy mogli w niej ukryć pomocne drobiazgi, np. ładowarkę do telefonu czy długopis.

fotel w sypialni
Wygodny fotel w sypialni może być nie tylko funkcjonalnym, ale i luksusowym dodatkiem
(fot. Salon meblowy Mebest)

Po czwarte - fotel

Element nieobowiązkowy, choć na pewno wart uwagi. Rozłożysty i wygodny fotel w sypialni doceni nie tylko mama karmiąca, ale także każda osoba, która pomieszczenie to traktuje jak strefę relaksu, np. przy ulubionej książce. Nie zapominajmy też o tym, że taki mebel do sypialni to element dekoracyjny, który pięknie skomponuje się zarówno w sypialni tradycyjnej, jak i nowoczesnej. 

Po piąte - toaletka

Toaletka to mebel do sypialni przy którym każda pani domu będzie mogła zmienić się w gwiazdę z czerwonego dywanu. Toaletka pomieści wszystkie kosmetyki, a także biżuterię. Duże lustro, będące częścią toaletki lub zawieszone na ścianie, pozwoli wyszykować się i nie martwić zajętą przez innych domowników łazienką. Jeżeli więc mamy w sypialni miejsce na ten mebel, na pewno warto pomyśleć o toaletce wraz z wygodnym, dopasowanym do całości krzesłem. 

Po szóste - skrzynia

Skrzynia to świetne uzupełnienie komody, które pozwoli na przechowanie np. koców, ręczników, pościeli czy innych tekstyliów, oszczędzając w ten sposób miejsce w szafie. Można ją umieścić w nogach łóżka lub pod ścianą. Poza tym skrzynia to wielofunkcyjny mebel do sypialni, może służyć także jako siedzisko, ułatwiając codzienne przebieranie się. Choć to dodatek, wielu nie wyobraża sobie sypialni bez designerskiej i funkcjonalnej skrzyni.

To, jak będzie wyglądać sypialnia, w dużej mierze zależy od dostępnej przestrzeni. Warto dobrze ją zagospodarować, by cieszyć się tym pokojem, jako miejscem z jednej strony wygodnym, a z drugiej - ergonomicznym.

Odsłon artykułu: 1604
Galeria zdjęć
Łóżko może służyć wyłącznie do spania lub, posiadając funkcjonalną skrzynię lub szuflady, być dodatkowym miejscem do przechowywania w sypialni (fot. Salon meblowy Mebest)
Łóżko może służyć wyłącznie do spania lub, posiadając funkcjonalną skrzynię lub szuflady, być dodatkowym miejscem do przechowywania w sypialni (fot. Salon meblowy Mebest)
Toaletka pozwoli na wygodne wyszykowanie się do wyjścia oraz skryje drobne akcesoria, kosmetyki i biżuterię (fot. Salon meblowy Mebest)
Toaletka pozwoli na wygodne wyszykowanie się do wyjścia oraz skryje drobne akcesoria, kosmetyki i biżuterię (fot. Salon meblowy Mebest)
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe