Współczesne łazienki to pomieszczenia, które coraz częściej projektowane są na wzór pokoi kąpielowych z hoteli SPA. Mając do wykorzystania dużą powierzchnię możliwości są dużo większe niż w niewielkiej łazience w bloku. Jednakże nawet w takiej przestrzeni możemy oddać charakter ekskluzywnego SPA. Planując strefę kąpielową warto postawić na zakup komfortowej wanny.

Obecnie wanna pełni już nie tylko funkcję higieniczną, ale także jest miejscem naszego błogiego wypoczynku. Chwili relaksu w ciągu dnia, która jest tylko dla nas. Dlatego tak ważnym jest by, bez względu na jej kształt, rodzaj czy wymiar, wanna zapewniała nam jak najlepszy odpoczynek.

W ofercie producentów znaleźć można modele z zagłówkami, siedziskami, oparciami, specjalnymi półkami na kosmetyki, uchwytami oraz podłokietnikami. W asortymencie firmy Riho znaleźć można model Lazy, który łączy w sobie funkcjonalność, wygodę i niepowtarzalny design. Jakie cechy powinna zatem posiadać wygodna wanna?

Ergonomiczne oparcie

Podczas kąpieli relaksujemy się głównie w pozycji półleżącej, dlatego ważne jest, by nasze plecy były podparte na całej długości, również w odcinku lędźwiowym.

Komfortowy wypoczynek

Warto zwracać uwagę na detale decydujące o komfortowym wypoczynku, takie jak wsparcie dla dłoni i przedramion w postaci podłokietników. To praktyczne rozwiązanie sprawdzi się też przy czytaniu w wannie.

Nowoczesny design

Wanna musi być wygodna, ale również ładna. W końcu nie wymienimy jej szybko. Jeśli postawimy na nowoczesny design, taki jak np. niski na 2 cm rant, wówczas wanna będzie, ozdobą łazienki na dłużej.

Odpowiednia wielkość

Pamiętajmy, że wanna ma służyć wszystkim członkom rodziny. Wybierając większy rozmiar, np. 180x80 cm, nawet wysocy domownicy będą mogli cieszyć się odprężającą kąpielą i swobodnie wyprostować nogi w wannie.

Praktyczne rozwiązania

W mniejszych łazienkach warto połączyć funkcję prysznica i wanny. Przemyślane rozwiązania, takie jak pionowo poprowadzona ściana przy odpływie, czy możliwość wyboru strony umieszczenia przelewu, tworzą wygodną strefę prysznicową w wannie.

Walory zmysłowe

Wanny wykonane z akrylu mają gładką i przyjemną w dotyku powierzchnię. Szybko się nagrzewają i wolno stygną, co pozwala na jeszcze dłuższe kąpiele w ciepłej wodzie.

Dodatkowe akcesoria

Dodatki w postaci zagłówków czy uchwytów wyraźnie podniosą komfort codziennego użytkowania. A dla jeszcze lepszego relaksu warto zastanowić się nad uzupełnieniem wanny o system hydromasażu.

Więcej informacji na: www.riho.com