Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie, które powinniśmy zapamiętać. Powyższa właściwość decyduje o zdrowym i komfortowym śnie we dwoje jak i w pojedynkę. Elastyczność punktowa sprawia, że powierzchnia ugina się jedynie pod wpływem nacisku ciała. Jeżeli kręcimy się zamiast spać, ponieważ np. rozpiera nas miłość do ukochanej osoby to nie musimy martwić się, że obudzimy swą drugą połówkę. Dzięki elastyczności punktowej ruch nie przenosi się po powierzchni. Ponadto, nawet w przypadku sporej różnicy wagi, osoba lżejsza nie będzie narażona na turlanie się w stronę cięższego użytkownika.

Brzmi to fantastycznie, prawda? Tylko jak tę wiedzę teoretyczną przełożyć na praktyczny zakup? Do dyspozycji mamy szereg modeli, w zasadzie powinniśmy zrezygnować jedynie z materacy bonellowych. Elastycznością punktową charakteryzują się materace kieszeniowe, piankowe czy lateksowe, więc wybór jest spory.  

Materace Sleep o'clock 

No tak, ale poza wyborem rodzaju materaca, ważna jest także jego twardość, którą dobiera się do wagi użytkowników. Ogólna zasada mówi, że im większa waga użytkownika, tym twardszy powinien być materac. Oczywiście liczą się także osobiste preferencje, gdzie np. osoba szczupła po prostu lubi spać na twardych powierzchniach. Jeśli obydwoje jesteście zdecydowani na konkretną twardość, to po prostu kupujecie jeden wspólny materac. Ale co zrobić jeśli preferencje co do stopnia twardości są różne, a koniecznie chcecie spać na jednym materacu, a nie dwóch osobnych?

Są dwa rozwiązania. Pierwsze polega na zakupie jednego materaca dobierając jego twardość pod osobę o większej masie ciała. Drugie to zakup specjalnego modelu z wersji materace dla par, gdzie każdy będzie spał tak jak lubi i to bez żadnych kompromisów – oczywiście na jednym materacu takim jak na przykład TE AMO. Model ten to jeden materac, który pod kątem twardości podzielony jest na dwie części, gdzie jedna połowa materaca jest średnio-twarda, a druga połowa jest twarda, więc każdy z partnerów może cieszyć się powierzchnią odpowiadającą swoim potrzebom.

Materace Sleep o'clock 

Jeśli jednak jesteście ze sobą zgodni co do twardości, bo macie podobną wagę lub przyzwyczajenia, ale nie jesteście pewni, czy wolelibyście spać na twardym czy średnim materacu – także mamy rozwiązanie. Materac ROBERTO to hybryda dwóch twardości, idealna dla niezdecydowanych. W tym modelu jedna powierzchnia materaca na całości jest twarda, a druga średnio-twarda. Taki układ wraz z 272 indywidualnie pracującymi sprężynami kieszeniowymi na 1m2 materaca, w zestawieniu z 7 strefami twardości zapewnią Wam niepowtarzalną wygodę.

Bardziej przekonują Was materace piankowe niż sprężyny? Materac piankowy BELLA o średnim stopniu twardości, obustronnie obłożony pianką lateksową także idealnie sprawdzi się jako materac dla zakochanych.

Materace Sleep o'clock 

Chcesz poznać więcej naszych propozycji dla par lub boisz się, że nie zapamiętasz terminu „elastyczność punktowa”? Znajdź w naszym sklepie z materacami Sleep o’clock www.sleepoclock.pl kategorię LOVE i wybieraj wśród modeli skrojonych na Wasze potrzeby.